Aktualności

Czyli co w wodzie piszczy.

Prezentacja chest rebreathera,

 25 lutego 2023    09:00

Prezentacja chest rebreathera,

UWAGA! PREZENTACJA PRZESUNIĘTA NA TERMIN MAJOWY. KONKRETNĄ DATĘ PODAMY PO USTALENIU SZCZEGÓŁÓW.

Wszystkich zainteresowanych nowymi, oryginalnymi rozwiązaniami technicznymi, a także większym komfortem nurkowania, zapraszamy w ostatni weekend lutego na prezentację i testy prototypowego „chest rebreathera”.

Rebreather został wyprodukowany w firmie IQsub Technologies, tej samej która produkuje XCCR, jeden z najlepszych Rebreatherów na świecie. Powstał pomysł na mały kompaktowy rebreather, który jest lekki, nie zajmuje dużo miejsca, a najważniejsze, można go przypiąć do sprzętu, który się posiada i pływać. Nie trzeba nowej konfiguracji sprzętowej, wystarczy to co już posiadasz.

Rebreather jest zupełną nowością, na czas prezentacji zostały wyprodukowane dwie sztuki. Będzie to jego pierwsza prezentacja ever, więc nie możecie ominąć takiej okazji.

Spotkanie poprowadzi pomysłodawca produktu Lorenz Marovic, SSI Instruktor Trainer , znacie go z naszych wyjazdów do Manty na wyspie VIS, ale również z targów w Dusseldorfie czy w Polsce. Udało mu się namówić producentów XCCR do wyprodukowania nowego rebreathera, nie było łatwo.

Jak poprowadzimy spotkanie: Proponujemy spotkać się w Hydrozagadce o 9:00. Na spotkaniu zaprezentujemy sprzęt, opowiemy jak z niego korzystać, na co zwrócić uwagę, jak działa, co zobaczycie na komputerze itd. Pełne wprowadzenie dla osób, które jeszcze nigdy nie nurkowały na takim sprzęcie, oraz dla chętnych nowości już nurków rebreaterowych. Po przerwie, lunchu czy jak zdecydujemy, zaznajomieni ze sprzętem pojedziemy na godz 15:00 na basen. Przy większej ilości zainteresowanych, podzielimy się na grupy basenowe a gdyby była taka potrzeba możemy również zrobić dodatkowe zajęcia w niedzielę. Będziemy elastyczni.

Dla kogo rebreather jest idealnym rozwiązaniem?

• Dla osób chcących przebywać dłużej pod wodą, bez potrzeby martwienia się o powietrze czy limity bez dekompresyjne
• Dla nurków z dużym zużyciem powietrza, 
• Dla każdego, kto chce zawsze oddychać tzw best mixem czyli gazem z idealnie dobraną frakcją tlenu – polecam dla wszystkich, 
• Dla planujących głębsze nurkowania, poniżej 40 metrów, tu jeżeli chcecie narkozę odsunąć od siebie możecie wziąć trimix, praktycznie bezkosztowo
• Dla nurków podatnych na chorobę dekompresyjną,
• Dla każdego, kto ceni komfort i bezpieczeństwo nurkowania. Pamiętajcie że oddychacie tutaj ciepłym gazem.
• No i oczywiście dla tych którzy chcą głębiej gdyż jest to pełny trimiksowy rebreather wiec hulaj dusza. 

Podstawową zaletą chest rebreathera jest to, że jest on montowany z przodu, nie wymaga więc zmiany dotychczasowej konfiguracji nurkowej. Dzięki niewielkiej wadze (sam zestaw waży 6 kg) świetnie sprawdza się na wyjazdach. Możecie zabrać po prostu swój 6 kg sprzęt, plus na wszelki wypadek 4 D-ringi i jesteście gotowi, żeby na miejscu dopiąć rebreather do jakiegokolwiek jacketu czy skrzydła i nurkować. Już nikt nie każe wam wychodzić z wody, bo Wam się kończy powietrze. W załączeniu kilka zdjęć, jednak trzeba to zobaczyć na żywo, bo nie da się opowiedzieć działania. Ponieważ jest to zupełna nowość i pierwsza prezentacja, Instruktor poświęci Wam swój czas i udostępni sprzęt na darmo.

Opłaty które trzeba ponieść to: • Wstęp na basen • Wapno do rebreathera – sofnolime • Koszty dojazdu – paliwo

Szacunkowa cena za osobę przy 10 osobach - 290zł

Taka okazja się więcej nie powtórzy, następny kontakt z tym rebreathem, to albo intro albo kurs a to już będzie wiązało się z innymi opłatami.