Nurkowanie w suchym skafandrze

Drysuit diving

Dla kogo ten kurs

Gdy cienie się wydłużają, dni stają się krótsze, a woda zimniejsza – to znak, że nadszedł czas na suchy skafander Udział w kursie nurkowania w suchych skafandrach powinni wziąć wszyscy, którzy pragną nurkować jesienią i zimą, kiedy to w chłodnych strefach klimatycznych woda jest naprawdę zimna. O tej porze roku, w tych obszarach klimatycznych, widoczność jest zwykle doskonała, więc warto z tego skorzystać i nurkować. Dla osób, które chciałaby rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem w chłodniejszej porze roku, istnieje możliwość połączenia kursu OWD z kursem nurkowania w suchym skafandrze.

Czego się nauczysz

Na kursie poznasz różne rodzaje skafandrów, suchych zaworów, ocieplaczy i akcesoriów do suchych skafandrów, a także różne systemy uszczelniania. Nauczysz się konserwacji i dbałości o własny suchy skafander. Nauczysz się jak wybierać pod wodą źródło wyporności, jak kontrolowanie się wynurzać i zanurzać w suchym skafandrze, jak wykonać przystanek bezpieczeństwa i jak poradzić sobie w przypadku, gdy powietrze w suchym skafandrze przemieści się w rejony niekoniecznie pożądane przez nurka.

Organizacja szkolenia

Kurs składa się z zajęć teoretycznych, obowiązkowej nauki nowych ćwiczeń w warunkach wód ograniczonych, oraz dwóch nurkowań. Może się zdarzyć, że do zaliczenia programu będziesz potrzebować więcej nurkowań, niż minimum szkoleniowe. Zachęcamy do zrobienia kursu na lokalnych akwenach, choć jest też możliwość ukończenia go na wyjeździe.

Zawarte w cenie

  • Realizację programu kursu pod opieką instruktora
  • Wypożyczenie butli z powietrzem, balastu
  • Dożywotni dostęp do materiałów szkoleniowych i bezpłatne aktualizacje
  • Cyfrową wersja certyfikatu SSI (D-Card)
  • Digital Logbook

Cena nie zawiera

  • Wypożyczenia sprzętu nurkowego
  • Opłat za wejścia na basen i akweny otwarte.