Open Water Diver

Open Water Diver

Dla kogo ten kurs

Kurs nurkowania Open Water Diver to najpopularniejszy kurs dla osób chcących rozpocząć swoją nurkową przygodę.

Czego się nauczysz

Program umożliwia opanowanie podstawowych umiejętności nurkowych, po jego ukończeniu otrzymasz międzynarodowy certyfikat uprawniający do samodzielnego nurkowania do głębokości 18 metrów.

Podczas kursu poznasz zasady nurkowania w pełnym ekwipunku nurkowym, dowiesz się w jaki sposób funkcjonuje i jak obsługiwać profesjonalny sprzęt do nurkowania. Przede wszystkim jednak przeżyjesz wspaniałą podwodną przygodę w doborowym towarzystwie i pod okiem doświadczonego instruktora. Nauczymy Cię nurkować tak, aby każde zanurzenie odbywało się bezpiecznie i dostarczało Ci wiele satysfakcji.

Organizacja szkolenia

Kurs składa się z zajęć teoretycznych, 5 lekcji basenowych, oraz 4 nurkowań na wodach otwartych.

Rozpoczynamy spotkaniem w naszym Centrum, gdzie wypełnimy niezbędne dokumenty, instruktor omówi podstawowe zasady nurkowania, wprowadzi Cię w jego tajniki i powie jak nurkować bezpiecznie. Ponieważ idziemy z duchem czasu udostępniamy Ci także multimedialny podręcznik na komputery stacjonarne, tablety i smatfony.

Kolejny etap, to zajęcia basenowe, na których nabędziesz praktyczną umiejętność nurkowania. Pierwszy raz włożysz na siebie pełny ekwipunek nurkowy, weźmiesz pierwszy oddech pod wodą i nauczysz się podstawowych czynności koniecznych do bezpiecznego nurkowania.

Po zaliczeniu etapu teoretyczno-basenowego rozpoczyna się najciekawszą część kursu, czyli nurkowania na wodach otwartych. Pod czujnym okiem instruktora będzie czas na udoskonalenie umiejętności nurkowych, poznasz typowe sytuacje nurkowe oraz warunki panujące w okolicznych zbiornikach wodnych.

Nurkowania na wodach otwartych możesz realizować podczas lokalnych, zazwyczaj weekendowych wyjazdów. Najczęściej odwiedzamy najbliższy nam akwen nurkowy, czyli popularne "Koparki" w Jaworznie. Kurs możesz także dokończyć w ciepłej wodzie, podczas jednego z naszych dłuższych wyjazdów, na przykład do Egiptu czy Chorwacji.

Aby przystąpić do kursu OWD musisz mieć ukończone 10 lat, posiadać podstawową umiejętność pływania, być zdrowym oraz przede wszystkim chcieć!

Rozpoczynając kurs powinieneś posiadać własny sprzęt ABC czyli płetwy, maskę i fajkę. Pozostały sprzęt nurkowy na czas kursu otrzymasz od nas. Jeśli nie masz własnego ABC możesz go wypożyczyć od nas na czas kursu lub kupić w naszym sklepie, korzystając ze znizki dla kursantów.

UWAGA! Jeśli nie odpowiadają Ci terminy z naszego harmonogramu, możesz wykupić opcję kursu VIP (dopłata + 50% do standardowej ceny) i umówić się na zajęcia indywidualne z instruktorem. Zadzwoń do nas lub napisz, a wspólnie ustalimy dogodne dla Ciebie terminy zajęć.

Zawarte w cenie

  • Wypożyczenie sprzętu nurkowego, za wyjątkiem ABC ( maska, fajka, płetwy)
  • Opiekę wykwalifikowanego instruktora, Uwaga! pracujemy w małych grupach.
  • Cyfrowe materiały do kursu: podręcznik, pytania kontrolne, filmy, tabele i więcej
  • logbook nurkowy w wersji cyfrowej
  • opłatę za międzynarodową licencję nurkową SSI
  • aplikację nurkową SSI a w niej profil nurka, certyfikaty, podręczniki i wiele więcej, wszystko w Twoim smartfonie zawsze pod ręką
  • czapka nurkowa Hydrozagadki

Cena nie zawiera

  • Opłaty za wejście na nurkowiska (jeśli są wymagane). Aktualny koszt wejścia na Koparki = 50 zł.
  • Opłaty za wejścia na basen (około 45 zł, zależne od basenu).
  • ABC (maska, płetwy, buty, rękawiczki)