Open Water Diver

Open Water Diver

Dla kogo ten kurs

Kurs nurkowania Open Water Diver jest najpopularniejszym kursem dla osób chcących rozpocząć swoją nurkową przygodę.

Czego się nauczysz

Program umożliwia opanowanie podstawowych umiejętności nurkowych, po jego ukończeniu otrzymasz międzynarodowy certyfikat uprawniający do samodzielnego nurkowania do głębokości 18 metrów.

Podczas kursu poznasz zasady nurkowania w pełnym ekwipunku nurkowym, dowiesz się w jaki sposób funkcjonuje i jak obsługiwać profesjonalny sprzęt do nurkowania. Przede wszystkim jednak przeżyjesz wspaniałą podwodną przygodę w doborowym towarzystwie i pod okiem doświadczonego instruktora. Nauczymy Cię nurkować tak, aby każde zanurzenie odbywało się bezpiecznie i dostarczało Ci wiele satysfakcji.

Organizacja szkolenia

Kurs składa się z zajęć teoretycznych, 5 nurkowań na basenie oraz 4 nurkowań na wodach otwartych.

Zanim zanurzysz się pod wodę, na zajęciach teoretycznych, instruktor omówi podstawowe zasady nurkowania, wprowadzi Cię w jego tajniki i powie jak nurkować bezpiecznie. Ponieważ idziemy z duchem czasu udostępniamy Ci także multimedialny podręcznik na komputery stacjonarne, tablety i smatfony.

Wykłady przeplatane są zajęciami basenowymi, gdzie będziesz nabywać praktyczną umiejętność nurkowania. Na basenie pierwszy raz włożysz na siebie pełny ekwipunek nurkowy, weźmiesz pierwszy oddech pod wodą i nauczysz się podstawowych czynności koniecznych do bezpiecznego nurkowania.

Po zaliczeniu etapu teoretyczno-basenowego rozpoczyna się najciekawszą część kursu, czyli nurkowania na wodach otwartych. Pod czujnym okiem instruktora będzie czas na udoskonalenie umiejętności nurkowych, poznasz typowe sytuacje nurkowe oraz warunki panujące w okolicznych zbiornikach wodnych.

Nurkowania na wodach otwartych możesz w zależności od czasu i chęci realizować podczas lokalnych, zazwyczaj weekendowych wyjazdów –ale możesz je też zrobić podczas jednego z naszych dłuższych wyjazdów – na przykład do Egiptu czy Chorwacji.

Aby przystąpić do kursu OWD musisz mieć ukończone 10 lat, posiadać podstawową umiejętność pływania, być zdrowym oraz przede wszystkim chcieć!

Rozpoczynając kurs powinieneś posiadać własny sprzęt ABC czyli płetwy, maskę i fajkę. Pozostały sprzęt nurkowy na czas kursu otrzymasz od nas. Jeśli nie masz własnego ABC a mimo to chcesz spróbować – powiedz o tym swojemu instruktorowi a na pewno coś wymyśli.

Zawarte w cenie

  • Wypożyczenie sprzętu nurkowego
  • Opiekę wykwalifikowanego instruktora
  • Cyfrowe materiały do kursu: podręcznik, pytania kontrolne, filmy, tabele, logbook.
  • Certyfikat nurkowy oraz dostęp do bezpłatnej aplikacji SSI.

Cena nie zawiera

  • Wejścia na basen.
  • Opłaty za wejście na nurkowiska (jeśli są wymagane)