Scuba Diver

Scuba Diver

Dla kogo ten kurs

Jeśli nie masz czasu na ukończenie programu Open Water Diver, ale chcesz nurkować na wodach otwartych, najlepszym wyborem będzie certyfikat SSI Scuba Diver.

Czego się nauczysz

Zdobądź certyfikat uprawniający do nurkowania na wodach otwartych do głębokości 12 metrów z Profesjonalistą SSI i zacznij odkrywać oceany. Rozpocznij swój kurs Scuba Diver online już dziś! Program SSI Scuba Diver, wykorzystujący naukę online, nurkowania na wodach basenopodobnych i na wodach otwartych, jest doskonałą drogą, aby stać się pewnym siebie i bezpiecznym nurkiem. W tym programie ukończysz prawie połowę kursu Open Water Diver i możesz łatwo podnieść swoje kwalifikacje. Wystarczy ukończyć pozostałe zajęcia teoretyczne i sesje na wodach basenopodobnych oraz dwa nurkowania szkoleniowe na wodach otwartych.

Organizacja szkolenia

Kurs składa się z zajęć teoretycznych, 3 lekcji basenowych, oraz 2 nurkowań na wodach otwartych.

Rozpoczynamy spotkaniem w naszym Centrum, gdzie wypełnimy niezbędne dokumenty, instruktor omówi podstawowe zasady nurkowania, wprowadzi Cię w jego tajniki i powie jak nurkować bezpiecznie. Ponieważ idziemy z duchem czasu udostępniamy Ci także multimedialny podręcznik na komputery stacjonarne, tablety i smatfony.

Kolejny etap, to zajęcia basenowe, na których nabędziesz praktyczną umiejętność nurkowania. Pierwszy raz włożysz na siebie pełny ekwipunek nurkowy, weźmiesz pierwszy oddech pod wodą i nauczysz się podstawowych czynności koniecznych do bezpiecznego nurkowania.

Po zaliczeniu etapu teoretyczno-basenowego rozpoczyna się najciekawszą część kursu, czyli nurkowania na wodach otwartych. Pod czujnym okiem instruktora będzie czas na udoskonalenie umiejętności nurkowych, poznasz typowe sytuacje nurkowe oraz warunki panujące w okolicznych zbiornikach wodnych.

Nurkowania na wodach otwartych możesz realizować podczas lokalnych, zazwyczaj weekendowych wyjazdów. Najczęściej odwiedzamy najbliższy nam akwen nurkowy, czyli popularne "Koparki" w Jaworznie. Kurs możesz także dokończyć w ciepłej wodzie, podczas jednego z naszych dłuższych wyjazdów, na przykład do Egiptu czy Chorwacji.

Aby przystąpić do kursu SD musisz mieć ukończone 10 lat, posiadać podstawową umiejętność pływania, być zdrowym oraz przede wszystkim chcieć!

Rozpoczynając kurs powinieneś posiadać własny sprzęt ABC czyli płetwy, maskę i fajkę. Pozostały sprzęt nurkowy na czas kursu otrzymasz od nas. Jeśli nie masz własnego ABC możesz go wypożyczyć od nas na czas kursu lub kupić w naszym sklepie, korzystając ze znizki dla kursantów.

UWAGA! Jeśli nie odpowiadają Ci terminy z naszego harmonogramu, możesz wykupić opcję kursu VIP (dopłata + 50% do standardowej ceny) i umówić się na zajęcia indywidualne z instruktorem. Zadzwoń do nas lub napisz, a wspólnie ustalimy dogodne dla Ciebie terminy zajęć.

Zawarte w cenie

  • opiekę instruktora, pracujemy w małych grupach
  • wypożyczenie sprzętu nurkowego do kursu za wyjątkiem ABC ( maski, fajki, płetw)
  • materiały cyfrowe do kursu, książka, filmy, pytania kontrolne, tabele itd
  • Logbook nurkowy w wersji cefrowej
  • opłatę za międzynarodową licencję nurkową SSI,
  • aplikacja nurkowa SSI a w niej profil nurka, certyfiakty, podręczniki i więcej, wszystko w Twoim smartfonie pod ręką

Cena nie zawiera

  • dodatkowe opłaty związane z korzystaniem z baz nurkowych lub z wyjazdami nurkowymi
  • opłaty związane z wejściem na basen