Pierwsza pomoc przedmedyczna

React Right

Dla kogo ten kurs

W każdej sekundzie gdzieś w Polsce ktoś wzywa pomocy lub jej potrzebuje. Każdy, kto znalazł się w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia potrzebuje sprawnej i natychmiastowej pomocy. Czasem będzie to ktoś z Twoich bliskich, przyjaciół lub znajomych, a czasem zupełnie obca osoba. Udzielenie im pierwszej pomocy może zaważyć na ich życiu lub zdrowiu. Kurs przeznaczony jest dla wszystkich od juniora do seniora, nie tylko dla nurków. Obowiązkowo należy mieć ukończony kurs I pomocy do stopnia nurka ratownika, kursów technicznych i instruktorskich.

Czego się nauczysz

Na kursie nauczysz się dokonywać oceny miejsca zdarzenia i zdobędziesz wiedzę jak należy zachować się w razie wypadku i jakie pierwsze kroki podjąć. Nauczysz się udzielać i pomocy, czyli resuscytacji krążeniowo oddechowej zarówno u dorosłych jak i dzieci, poznasz techniki udzielania I pomocy w takich przypadkach jak krwawienia, problemy z oddychaniem, oparzenia, szok i inne urazy. Nauczysz się obsługi i używania automatycznego defibrylatora i poznasz techniki podawania tlenu. Po zapoznaniu się z ćwiczeniami i technikami kurs kończy się scenariuszami z użyciem nabytej wiedzy.

Organizacja szkolenia

Kurs trwa dwa dni, obejmuje wykłady teoretyczne przeplatane nauką ćwiczeń, zakończony jest egzaminem teoretycznym oraz zaliczeniem scenariusza postępowania w nagłych wypadkach.

Zawarte w cenie

  • Realizację programu kursu pod opieką instruktora
  • Cyfrowe materiały szkoleniowe z filmami wideo (dostęp online i offline przez mySSI App, bezpłatne aktualizacje)
  • Cyfrową wersja certyfikatu SSI (D-Card)
  • Digital Logbook

Cena nie zawiera

  • Oxygen Provider (dopłata 200 zł)