Nurkowanie z nitrox

Enriched Air Nitrox
Szykowanie sprzętu

Dla kogo ten kurs

Czy marzyłeś kiedykolwiek o dłuższych limitach bezdekompresyjnych, aby móc zrobić więcej zdjęć albo dokładnie obejrzeć wrak? Czy myślałeś kiedykolwiek, że chciałbyś czuć się bezpieczniej podczas nurkowania i nie obawiać się potencjalnego ryzyka wystąpienia choroby dekompresyjnej?

W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem jest Nitrox. Dzięki zredukowanej zawartości procentowej azotu we wdychanym gazie, Twój organizm będzie wykonywał mniej pracy, a czasy odsycania ulegną skróceniu.

„Nitrox for free” (nitroks za darmo) to slogan, który można zobaczyć w wielu resortach nurkowych. Oznacza to, ze nie musisz ponosić dodatkowej opłaty za nitroks, jednak wszyscy organizatorzy nurkowań zażądają okazania ważnego certyfikatu zanim będziesz mógł zanurkować.

Kurs jest polecany dla wszystkich, niezależnie od umiejętności, jeśli wyrazicie taką ochotę, możecie go rozpocząć łącznie z kursem Open Water Diver.

Czego się nauczysz

W trakcie kursu poznasz wszystkie zasady planowania nurkowań z nitroksem oraz bezpiecznego stosowania nitroksu. Najważniejszym elementem całego programu jest analiza składu gazu w Twojej butli przed każdym nurkowaniem.

Organizacja szkolenia

Kurs składa się z obszernego wykładu szkoleniowego, zakończonego obowiązkowym egzaminem. Ważnym elementem kursu jest teoretyczne przygotowanie się kursanta do zajęć. Integralną częścią kursu są też warsztaty z analizy gazu, planowania nurkowań i wypełniania rejestru napełnień nitroksem.

Częścią kursu nurkowania na nitroksie są dwa opcjonalne nurkowania szkoleniowe. Kurs ten jest idealną specjalnością „zimową”, którą warto zrobić przed urlopem nurkowym. Dzięki temu będziesz od razu mógł nurkować i czerpać korzyści z zalet jakie daje nurkowanie z nitroksem.

Zawarte w cenie

  • Realizację programu kursu pod opieką instruktora,
  • Wypożyczenie butli z nitroksem, balastu, oraz komputera nurkowego
  • Dożywotni dostęp do materiałów szkoleniowych i bezpłatne aktualizacje
  • Cyfrową wersja certyfikatu SSI (D-Card)
  • Digital Logbook

Cena nie zawiera

  • Wypożyczenia pozostałego sprzętu nurkowego
  • Wypożyczenia pozostałego sprzętu nurkowego