Nurkowanie na wrakach

Wreck Diving

Dla kogo ten kurs

„Nurkowanie na wrakach dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń, na nowo odkryjesz uroki podwodnego świata”

Oglądanie dużego statku z perspektywy lotu ptaka, a następnie wpłynięcie na mostek kapitański to niezapomniane, wręcz niewiarygodne doświadczenie. Niestety z wrakami niejednokrotnie związane są także tragedie. Nurkowanie na wrakach jest ekscytujące, ale łączy się z nim także pewne potencjalne ryzyko. Jednakże po właściwym przeszkoleniu ten typ nurkowania okazuję się niezwykłą przygodą.

Wraki często znajdują się nieco głębiej, dlatego kurs przeznaczony jest dla nurków, którzy opanowali już pływalność a zużycie powietrza jest u nich na dobrym poziomie.

Czego się nauczysz

Podczas kursu uzyskasz informacje o różnego rodzaju wrakach znajdujących się pod wodą, o ich historycznym znaczeniu, dowiesz się więcej o zasadach prawnych nurkowania na wrakach. Dowiesz się jak bezpiecznie zaplanować nurkowanie wrakowe, jak się do niego przygotować i jaki specjalistyczny sprzęt będzie potrzebny. Dowiesz się również jak uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw związanych z nurkowaniem na wrakach, tak żeby nic pod woda nie mogło Cię zaskoczyć.

Organizacja szkolenia

Kurs składa się z zajęć teoretycznych, obowiązkowej nauki nowych ćwiczeń w warunkach wód ograniczonych, oraz dwóch nurkowań. Może się zdarzyć, że do zaliczenia programu będziesz potrzebować więcej nurkowań, niż minimum szkoleniowe. Kurs można zrealizować w lokalnych akwenach, ale zachęcamy do wyjazdu z nami na wyprawy wrakowe np. do Egiptu, Chorwacji, Norwegi. Dopiero zaglądnięcie w oko prawdziwej historii daje prawdziwe emocje związane z nurkowaniem wrakowym.

Zawarte w cenie

  • Realizację programu kursu pod opieką instruktora,
  • Wypożyczenie butli z powietrzem i balastu, noża *
  • Cyfrowe materiały szkoleniowe z filmami wideo (dożywotni dostęp online i offline przez mySSI App, bezpłatne aktualizacje)
  • Cyfrową wersja certyfikatu SSI (D-Card)
  • Dożywotni dostęp do materiałów szkoleniowych i bezpłatne aktualizacje
  • Digital Logbook

Cena nie zawiera

  • Wypożyczenia pozostałego sprzętu nurkowego
  • Opłat za wejścia na basen i akweny otwarte