Decompression Diving

Decompression Diving

Dla kogo ten kurs

Specjalizacja nurkowania dekompresyjnego zapewni Ci szkolenie niezbędne do samodzielnego planowania i prowadzenia nurkowań dekompresyjnych z wykorzystaniem tradycyjnego sprzętu rekreacyjnego. Realizując kurs zabierzemy Cię na maksymalną głębokość 40 metrów z maksymalnym łącznym czasem dekompresji wynoszącym 15 minut. Jest to specjalizacja dla wszystkich, którzy chcieliby swoje nurkowanie zaplanować bezpiecznie, zabrać dodatkową butle z gazem dekompresyjnym, przedłużyć swój pobyt na głębokości. Kurs będzie wiązał się z nurkowaniem w odpowiednim skafandrze, dostosowanym do panującej na danej głębokości termiki.

Czego się nauczysz

Na kursie poszerzysz swoją wiedzę z fizjologii, fizyki oraz teorii dekompresji. Dowiesz się nieco więcej na temat tlenu i jego działania na organizm. Szerzej porozmawiamy o chorobach, narkozie dekompresyjnej. Omawiamy dokładniej sprzęt oraz nową konfigurację do nurkowań kursowych, uczymy się nurkowań z dodatkowa butlą boczną, planowania nurkowań, zarządzania gazem. Pracujemy nad pływalnością, obsługą nowego sprzętu, zachowaniem w sytuacjach awaryjnych, komunikacja z partnerem, obsługiwania komputerów z dekompresją.

Organizacja szkolenia

Kurs składa się z zajęć teoretycznych, egzaminu, sesji praktycznej sprzętowej, sesji basenowej oraz trzech nurkowań na wodach otwartych. Do ukończenia kursu niezbędne jest zaliczenie części basenowej oraz nurkowań na wodach otwartych – może wiązać się to z dodatkowymi nurkowaniami.

Zawarte w cenie

  • realizację programu kursu pod opieką instruktora,
  • cyfrowe materiały szkoleniowe (dostęp online i offline przez mySSI App, bezpłatne aktualizacje)
  • cyfrową wersja certyfikatu SSI (D-Card)
  • Digital Logbook

Cena nie zawiera

  • wypożyczenia sprzętu nurkowego
  • opłat za wejścia na basen i akweny