Indonezja - bajkowa przygoda

Indonezja - bajkowa przygoda

  • Od: 15 listopada 2021
  • Do: 01 grudnia 2021
  • Długość: 16dni
  • Lokalizacja: Kalinaun
  • 16000 zł
Zarezerwuj

Szczegóły

Zapraszamy Was do spędzenia dwóch ostatnich tygodni listopada 2021 roku na nurkowaniach w Indonezji. Termin jeszcze odległy, więc szczegóły i kalkulację będziemy dopracowywali – ale możecie już zarezerwować sobie termin wakacji 🙂

Planujemy rozpocząć od spędzenia 2 dni w Singapurze, potem lecimy do Manado na wyspie Sulawesi, gdzie przez 11 dni będziemy wypoczywali i nurkowali w resorcie Kalinaun.

Lokalizacja

Nurkowania

Sulawesi to miejsce na prawdziwie bajkowe nurkowania. W okolicznych wodach regularnie można obserwować rekiny rafowe, z pewnością spotkamy także żółwie, barakudy i płaszczki. Dodatkowych emocji nurkowaniom dodadzą występujące tu przy stromych ścianach, nawisach i ogrodach koralowych prądy.

Cieśnina Lembeh to mekka fotografów podwodnych, gdzie w makroskali będziemy mieli szansę fotografować nieznane nam dotąd gatunki. Słynie przede wszystkim z miejsc nurkowych z ciemnym piaskiem i różnorodności fauny i flory jaką tu napotkamy.

Bogactwo rafy to nie tylko miękkie i twarde korale, ale także bogactwo zwierząt. Ośmiornice, kalmary, ślimaki, węże morskie, koniki morskie i wiele niezliczone ryby rafowe zapewnią różnorodność naszym nurkowaniom. Przy odrobinie szczęścia zaobserwujemy wieloryby.

Pomiędzy nurkowaniami będzie czas na lunch na egzotycznych plażach lub na łodzi.

Właściciel twierdzi, że gdybyśmy chcieli spędzić tu rok i co dzień nurkować, wciąż nie będzie nam się nudziło.

Pobyt

Ośrodek położony jest zaledwie godzinę jazdy samochodem od lotniska. Znajduje się w morskim parku przyrodniczym Kalinaun, pomiędzy cieśniną Lembeh (20 minut łodzią) a wyspą Bangka (15 minut statkiem).

Resort jest prowadzony przez Włochów. Składa się z zaledwie 4 bungalowów, położonych w ogromnym zielonym ogrodzie, więc będziemy mieli zapewnione komfortowe warunki wypoczynku.

Przestronne (50 m2) bungalowy z widokiem na morze sprzyjają relaksowi. W każdym znajdziemy dwa łóżka, prysznic, klimatyzację i wentylator, barek, zestaw do przygotowywania kawy i herbaty, taras od strony morza, leżaki i hamak. Dostępne jest szybkie łącze internetowe.

Resortowa restauracja będzie nas raczyła potrawami kuchni indonezyjskiej i włoskiej.

Koszty wyjazdu

Pobyt będzie kalkulowany indywidualnie, cena zależna jest od ilości nurkowań, miejsc nurkowych, ratio na przewodnika, klimatyzacji, ilości osób w bungalowie itp. Orientacyjnie 11 dni w resorcie (all inclusive), plus 24 nurkowania to kwota około 2200€.

Dodatkowo płatne są nurkowania nocne, nitroks, noclegi i wyżywienie w Singapurze, ubezpieczenie, wycieczki na miejscu.

Koszty przelotu będziemy potwierdzali w momencie rezerwacji, trzeba zarezerwować około 4 tys zł.

Ponieważ ilość miejsc jest mocno ograniczona konieczna jest wczesna rezerwacja, tym bardziej jeśli chcemy mieć ośrodek tylko dla siebie.

Galeria