Chorwacja – wyspa VIS

Chorwacja – wyspa VIS

  • Od: 17 lipca 2021
  • Do: 24 lipca 2021
  • Długość: 7dni
  • Lokalizacja: Chorwacja, Vis
Rezerwacja niedostępna

Szczegóły

Ze wszystkich chorwackich wysp VIS jest najbardziej wysunięty w morze, od włoskiego wybrzeża dzieli ją zaledwie 60 mil morskich.

Komiza, gdzie mieści się nasza baza to z pewnością jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w Chorwacji. Znajdziemy tu wszystko co kojarzy nam się z Dalmacją, więc nic dziwnego że ktokolwiek raz przyjeżdża do Komizy, wraca tu po raz kolejny i kolejny.

Nurkowania

Okolice wyspy oferują miejsca interesujące dla nurków o różnym doświadczeniu i umiejętnościach. Można tu zobaczyć 10 wraków leżących na głębokości od 10 m do 80 m, dużo przepięknych jaskiń, raf bogatych w faunę i florę (czerwone korale, żółte i czerwone gorgonie). Atrakcją nurkową jest też znajdujące się przy wejściu do portu stanowisko archeologiczne z pozostałościami antycznej ceramiki.

CENTRUM NURKOWE

Nurkujemy z Centrum Nurkowym Manta. Centrum posiada 3 łodzie o całkowitej ilości miejsc 30. Jest wyposażone w sprężarkę Bauer o wydajności 320 L/min, 15 pełnych zestawów do nurkowania, 40 butli 15 L z możliwością napełniania powietrzem, Nitroxem i Trimixem.

Kursy

W ciepłych i przejrzystych chorwackich wodach możecie komfortowo dokończyć swój pierwszy kurs nurkowania, czyli OWD.

Nurkom rekreacyjnym proponujemy też szeroki wybór specjalizacji – możecie tu np. zrobić nurkowania głębokie czy wrakowe. Na każdą specjalizację robioną na wyjeździe dajemy Wam 20% zniżki!

Dla nurków bardziej zaawansowanych także mamy propozycję – szkolenie Technical Extended Range

Podczas szkolenia Normoxic Trimix dowiecie się, jak nurkować bezpiecznie do głębokości 60 metrów z dwoma gazami dekompresyjnymi. Na szkolenie zapraszamy osoby, które czują się pod wodą swobodnie i posiadają odpowiedni sprzęt, nabyte wcześniej uprawnienia oraz doświadczenie w nurkowaniu głębokim.

Kurs rozpoczynamy zajęciami przygotowawczymi w Polsce, ale można równie całość rozpocząć w Chorwacji

Pobyt

Nasze wakacje spędzimy w apartamentach, o różnej wielkości i standardzie. Zadzwońcie do nas po szczegóły – razem wybierzemy najlepszą opcję.

Koszty wyjazdu

  • pobyt w apartamencie – około 30€ osoba/noc
  • pakiet 10 nurkowań – 240 €, pojedyncze nurkowania – ok 30 €,
  • ubezpieczenie kosztów leczenia, obejmujące wypadki nurkowe (składka zależna od wybranego wariantu, według potrzeb i życzeń) – od 100 do 200 zł
  • gazy w przypadku nurkowań technicznych

Przy dokonywaniu rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 200 Euro.

O aktualnych wymogach związanych z wyjazdem (szczepienia, testy itp.) będziemy Was informować na bieżąco.

Dojazd we własnym zakresie. Pamiętajcie, że VIS jest wyspą – dostaniecie się tu promem, wypływającym dwa razy dziennie ze Splitu. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc, bądźcie na przeprawie odpowiednio wcześniej! Podróż trwa 140 minut.

Galeria