Nurkowe ferie w Safadze

Nurkowe ferie w Safadze

 • Od: 14 lutego 2021
 • Do: 21 lutego 2021
 • Długość: 7dni
 • Lokalizacja: Safaga, Egipt
 • 1755 zł
Rezerwacja niedostępna

Szczegóły

Tym razem proponujemy Wam pobyt w Safadze, w sprawdzonym już przez nas hotelu Lotus Bay, mnóstwo nurkowania i oczywiście dobrą zabawę.

Morze Czerwone posiada idealne warunki do rozwoju raf koralowych. Woda jest tu ciepła, wyjątkowo czysta, promienie słoneczne docierają bardzo głęboko. Dzięki temu tutejsze rafy rozwijają się głębiej niż w innych miejscach, przyciągając nurków z całego świata.

Sama Safaga jest miejscem zupełnie innym niż Hurghada, Sharm czy tez od jakiegoś czasu Dahab. Piękne, niezniszczone rafy i panujący tu spokój urzekają nawet najbardziej doświadczonych nurków.

Lokalizacja

Nurkowania

Wszystkie nasze nurkowania będą odbywały się z łodzi. W takcie 5 dni nurkowych, wykonamy po dwa nurkowania dziennie. Pomiędzy nurkowaniami odpoczniemy i zregenerujemy siły przy serwowanym na łodzi lunchu.

Abu Soma

Lekko opadająca rafa dzieli się na kilka miejsc nurkowych, zaczynając na Abu Soma Garden, a kończąc na Ras Abu Soma. Abu Soma Garden to niegłębokie nurkowania w ogrodach, w których oprócz wielu ławic małych rybek można spotkać mureny, ogończe, skrzydlice, rybę krokodylą, skorpeny. Na końcu Abu Soma znajduje sie Ras Abu Soma. Miejsce to kończy się spadkiem do 100m gdzie jest szansa spotkać rekina. Znajdują się tam bardzo ciekawie wyrzeźbione spadki, które bardziej doświadczeni nurkowie mogą zobaczyć wykonując nurkowanie w prądzie.

Tobia Arbaa

Inną nazwą tego miejsca jest „7 wież”. Jest to skupisko bloków koralowych wyrastających z dna na około 18 metrach aż pod samą powierzchnie. Żyje tam mnóstwo ławic małych rybek. Przy jednym z pilarów na ok 5-7 metrach spotkać można polujące na nie skrzydlice i ostroboki. Przy dnie i pomiędzy ergami napotkać można ośmiornice, ogończe, mureny, arotrony olbrzymie (rozdymki), skorpeny, szkaradnice…

Gamul Soraya

Bardzo kolorowe miejsce z ławicami „zebr” (sweetlip shoals), banner fish i chetoników (butterfly fish). Jest to dość mały koralowy blok, możliwy do opłynięcia w około pół godziny.

Panorama Reef

Jedna z głównych atrakcji tego regionu. Duża formacja korali ze ścianami opadającymi do ok. 200m. Liczne groty i nawisy, gorgonie i miękkie korale. Karanksy (jackfish), barakudy i rekiny (reef sharks) często odwiedzają to miejsce.

Middle Reef

Północna ściana rafy opada do 30m, po czym spada pionowo na znacznie większą głębokość. Ogrody twardych korali na wschodnim i zachodnim rogu, zawierają m.in. acroporas oraz brain corals i salat corals. Przyjemne nurkowanie na południowej stronie przez płytki labirynt jaskiń, tuneli i korytarzy. Występują tam m.in. strzępiele (groupers), puffers i ryby luszczowate (sweetlips).

Abu Kefan

Prawdopodobnie najlepsze miejsce nurkowe w okolicach Safagi, 300-metrowa wąska bariera o cechach ‘plateau’ na północnym i południowym końcu. Znakomita ściana do nurkowania z miękkimi i czarnymi koralami oraz wielkimi gorgoniami. Częstymi bywalcami są karanksy (jackfish), barakudy, rekiny rafowe i czasami rekin młot.

Wrak Salem Express

Prom przewożący pielgrzymów wracających z Mekki, zatopiony w 1991 po uderzeniu w rafę nocą. 300 ofiar jednej z największych tragedii naszych czasów. Wrak jest bardzo słabo zarośnięty i wiele ryb zajęło go jako swoją rezydencję. Wielu nurków unika tego miejsca, zważając na jego posępny charakter. Dla doświadczonych nurków możliwość wpłynięcia na mostek kapitański, do jadalni i do korytarzy.

Kursy

Jeśli dopiero planujecie rozpoczęcie nurkowej przygody, mamy dla Was specjalną propozycję. Za kurs OWD, który dokończycie podczas wyjazdu do Safagi płacicie tylko 925 zł.

Jeśli pierwszy kurs macie już za sobą i chcecie podczas wyjazdu zrobić pakiet dwóch specjalizacji – płacicie tylko za materiały i jedną ze specjalizacji. Drugą macie gratis!

Pobyt

Lotus Bay Beach Resort 4*

Nasz hotel położony jest w Abu Soma Bay, na zachodnim wybrzeżu Morza Czerwonego, wzdłuż prywatnej, piaszczystej plaży z przystanią. Resort leży w niewielkiej odległości od centrum miasta Hurghada a jednocześnie pozwala cieszyć się spokojną i relaksującą atmosferą.

Plaża: przy hotelu, prywatna, piaszczysta. Parasole, leżaki, materace i ręczniki – bezpłatne. Pokoje: Wyposażone w klimatyzację, minibar (płatny), łazienkę (WC, prysznic lub wanna, suszarka), telefon, TV, balkon lub taras. Wyżywienie: All Inclusive

Koszty wyjazdu

Cena pobytu: 1755 zł (1 osoba w pokoju 2-osobowym) Cena jest aktualna na dzień 05.12.2020– potwierdzamy ją w momencie rezerwacji.

Jeśli interesuje Was przelot z innego miasta, cena w pokoju 1-osobowym, przedłużenie pobytu o kolejny tydzień, zniżki dla dzieci – dzwońcie!

Zawarte w cenie

 • przelot z Katowic do Hurghady
 • transfer do hotelu
 • tydzień pobytu w hotelu Lotus Bay
 • wyżywienie All Inclusive
 • opłaty lotniskowe
 • podstawowe ubezpieczenie zdrowotne

Nie zawarte w cenie

 • pakiet nurkowy 255€ (10 nurkowań z łodzi, tipy dla załogi i opłaty parkowe)
 • wiza egipska
 • ubezpieczenie obejmujące nurkowanie (około 100 zł, zależnie od pakietu).

Galeria