Chorwacja - wyspa VIS

Chorwacja - wyspa VIS

  • Od: 24 września 2021
  • Do: 02 października 2021
  • Długość: 8dni
  • Lokalizacja: Komiza, Chorwacja
  • 2400 zł
Rezerwacja niedostępna

Szczegóły

Ze wszystkich chorwackich wysp VIS jest najbardziej wysunięty w morze, od włoskiego wybrzeża dzieli ją zaledwie 60 mil morskich.

Komiza, gdzie mieści się nasza baza to z pewnością jedno z najbardziej romantycznych i klimatycznych miejsc w Chorwacji. Znajdziemy tu wszystko co kojarzy nam się z Dalmacją – żeglarzy, łodzie, statki, ryby słonowodne, olej z oliwek i cebule, beczki, narzędzia i tradycyjne domy z kamienia, wąskie uliczki, kościoły, kaplice i forty, homary i krewetki. Tutaj całymi dniami możemy rozkoszować się morzem zasiadając w cieniu, słuchając muzyki fal, z darami morza na półmisku. Ktokolwiek przyjeżdża do Komizy, wraca po raz kolejny i kolejny.

Dojazd

Dojazd we własnym zakresie. Pamiętajcie, że VIS jest wyspą – dostaniecie się tu promem, wypływającym dwa razy dziennie ze Splitu. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc, bądźcie na przeprawie odpowiednio wcześniej! Podróż trwa 140 minut. Można również zabrać się z nami busem koszt około 650zł. Bilet promowy płatny indywidualnie.

Lokalizacja

Nurkowania

Okolice wyspy oferują miejsca interesujące dla nurków o różnym doświadczeniu i umiejętnościach. Można tu zobaczyć 10 wraków leżących na głębokości od 10 m do 80 m, dużo przepięknych jaskiń, raf bogatych w faunę i florę (czerwone korale, żółte i czerwone gorgonie). Atrakcją nurkową jest też znajdujące się przy wejściu do portu stanowisko archeologiczne z pozostałościami antycznej ceramiki.

Kursy

Nurkom rekreacyjnym proponujemy dokończenie kursu OWD, oraz szeroki wybór specjalizacji – możecie tu np. zrobić nurkowania głębokie czy wrakowe. Okoliczne wody, z głębiej położonymi wrakami, to też idealne miejsce na nurkowania w ramach kursów technicznych.

Pobyt

Podczas pobytu gościmy w hotelu Bisevo, położonym 10 metrów od adriatyckiej plaży, tuż obok bazy z którą nurkujemy.

Centrum nurkowe

Nurkujemy z Centrum Nurkowym Manta. Centrum posiada 3 łodzie o całkowitej ilości miejsc 30. Jest wyposażone w sprężarkę Bauer o wydajności 320 L/min, 15 pełnych zestawów do nurkowania, 40 butli 15 L z możliwością napełniania powietrzem, Nitroxem i Trimixem.

Koszty wyjazdu

Nurkowie rekreacyjni

510 Euro – w tym: pakiet 7 noclegów (pokoje 2-osobowe, śniadania, obiadokolacje), 10 nurkowań (opieka instruktora, transport na miejsce nurkowe, pełna butla 15L i pas balastowy), opłata klimatyczna „tiramisu party” – regionalna kolacja nad morzem.

Nurkowie techniczni

270 Euro – pakiet 7 noclegów (pokoje 2-osobowe, śniadania, obiadokolacje), opłata klimatyczna, „tiramisu party” – regionalna kolacja nad morzem. Dodatkowo płatne gazy oraz nurkowania: (30/50 Euro za nurkowanie)

Dodatkowo płatne

  • ubezpieczenie kosztów leczenia, obejmujące wypadki nurkowe (składka zależna od wybranego wariantu, według potrzeb i życzeń) – od 100 do 200 zł
  • gazy w nurkowaniach technicznych

Przy dokonywaniu rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 200 Euro.

Galeria