Safari nurkowe z Hydrozagadką

Safari nurkowe z Hydrozagadką

 • Od: 11 września 2021
 • Do: 18 września 2021
 • Długość: 7dni
 • Lokalizacja: Egipt, Morze czerwone
 • 4300 zł
Rezerwacja niedostępna

Szczegóły

W połowie września zapraszamy Was do wypłynięcia z nami na dalekie południe Egiptu. W trakcie tygodniowego rejsu, podczas kilku codziennych nurkowań, będziemy mieli okazję zachwycać się pięknem podwodnego świata. Czekają na nas fantastyczne podwodne ogrody, labirynty koralowców, skał i małych rafek. Napotkamy bogactwo ryb różnych kształtów i wielkości - rekiny, tuńczyki, barakudy, mureny i całe ławice niewielkich kolorowych rybek. Ciepła i przejrzysta woda to raj dla fotografów, nie zapomnijcie Waszego sprzętu foto :)

Lokalizacja

Nurkowania

Claudia Reef Powierzchnia rafy przetykana jest szczerbinami, jaskiniami i chodnikami, którymi można przepływać na głębokości 8-10 m. Na północnowschodnim obrzeżu przepiękne ogrody z mnóstwem samotnych pinakli.

Satayah (Dolphin Home) - południe rafy Rafa leży na wschodnim obrzeżu skupiska zwanego Fury Shole,wschodnia ściana opada prostopadle w dół, na południu rafy rozciąga się fantastyczny ogród na głębokości od 5 do 15 m. W jednej części rozpościera się labirynt koralowych bloków, skał i małych rafek. Często tu spotykamy mureny, ryby Napoleony i czasami barakudy, rekiny, duże tuńczyki.

Erg Abu Diab Mała rafa wyrastająca z głębokiego dna do powierzchni morza z bogato porośniętymi ścianami. W czasie porannego nurkowania na pewno spotkamy tu jakiegoś rekina, czasami i młoty. Całą rafę można opłynąć podczas jednego nurkowania, ale trzeba uważać na silne prądy.

St. Johns Reef - rozległy region samodzielnych raf i atoli, niemalże nie tknięta ludzką ręką. Swym charakterem przypomina już bardziej rafy sudańskie.

Habili Ali (Big) Należy do najciekawszych raf. Rafa wyrasta z dużej głębokości z prostopadłymi ścianami. Można ją opłynąć w czasie jednego nurkowania. Płaski wierzchołek rafy dochodzi maksymalnie 2-4 metry pod powierzchnię i jest pięknie porośnięty koralami. Również tu można spotkać rekiny kilku gatunków oraz barakudy, tuńczyki, mureny…

Habili Small Na tej rafie można zanurkować tylko w dogodnych warunkach, najlepiej wcześnie rano. Mała rafa w kształcie wieży z prostopadłymi ścianami i zaokrąglonym wierzchołkiem na głębokości 3-5 m. Rafę można opłynąć nawet parę razy dookoła wynurzając się stopniowo. W głębinach możemy spotkać rekiny, powyżej przepływają stada większych ryb a wokół wierzchołku krocie małych rybek.

Big Gotta Z południowej strony rozległa skalna półka na 30 m z mnóstwem jaskini w ścianie. Często tu obserwujemy rekiny, żółwie, Napoleony, a czasami nawet manty.

Shaab Aid Od południa piaszczyste zbocze z mnóstwem skalnych wieży i koralowych bloków wytwarzający labirynt. Północna ściana jest obrzeżona koralowymi ogrodami. Spotykamy tu raje i żółwie.

Satayah: Haeven (El Malahi) Kompleks małych raf, pomiędzy nimi koralowe ogrody, labirynty, zwężenia i kanały. Jaskinia z mniejszymi rekinami, mnóstwo muren i rai. Na zewnętrznej stronie żółwie, duże raje i czasami rekiny. Tu i tam olbrzymie stołowe korale. Raf dla fotografów. Głębokości około 20 m, ogrody na 5-10 m.

Realizacja programu zależy w decydującym stopniu od pogody. Z tego względu program safari może ulec zmianie w celu dostosowania się do panujących warunków atmosferycznych.

Pobyt

Tym razem wypoczywać będziemy na łodzi M/Y Tillis. Jacht mierzy 35 m i został zaprojektowany specjalnie z myślą o nurkach. Dwuosobowe kabiny pomieszczą 24 osoby. Wszystkie kabiny mają klimatyzację i łazienkę (WC/prysznic). Do naszej dyspozycji pozostaje też przestronny salon z jadalnią i salon z barem, klimatyzacją, sprzętem muzycznym i DVD.

Koszty wyjazdu

950 EUR (pobyt na łodzi) + ok 1500 PLN (przelot)

CENA ZAWIERA:

 • Przelot na trasie Polska – Egipt - Polska.
 • Transfer na trasie: lotnisko – łódź – lotnisko.
 • 7 noclegów,
 • pełne wyżywienie 3x dziennie, dodatkowe przekąski i owoce, napoje bezalkoholowe (woda, kawa, herbata, cola, sprite)
 • Opieka przewodnika nurkowego.
 • Butle i balast (polecamy własne pasy balastowe)
 • nurkowania

CENA NIE ZAWIERA:

 • Wizy egipskiej - 25$,
 • Napiwku dla załogi – 30€,
 • Wypożyczenia sprzętu nurkowego,
 • Opłaty parkowej 150€
 • Ubezpieczenia KL, NW uwzględniające wypadki nurkowe - około 100 – 150 zł.

Galeria