Hydrozagadka w Chorwacji - wyspa VIS

Hydrozagadka w Chorwacji - wyspa VIS

  • Od: 30 kwietnia 2022
  • Do: 07 maja 2022
  • Długość: 7dni
  • Lokalizacja: Chorwacja
Rezerwacja niedostępna

Szczegóły

Ze wszystkich chorwackich wysp VIS jest najbardziej wysunięty w morze, od włoskiego wybrzeża dzieli ją zaledwie 60 mil morskich. Komiza, gdzie mieści się nasza baza to z pewnością jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w Chorwacji. Znajdziemy tu wszystko co kojarzy nam się z Dalmacją, więc nic dziwnego że ktokolwiek raz przyjeżdża do Komizy, wraca tu po raz kolejny i kolejny.

Lokalizacja

Nurkowania

Okolice wyspy oferują miejsca interesujące dla nurków o różnym doświadczeniu i umiejętnościach. Można tu zobaczyć 10 wraków leżących na głębokości od 10 m do 80 m, dużo przepięknych jaskiń, raf bogatych w faunę i florę.

Nurkujemy z Centrum Nurkowym Manta. Centrum posiada 3 łodzie o całkowitej ilości miejsc 30. Jest wyposażone w sprężarkę Bauer o wydajności 320 L/min, 15 pełnych zestawów do nurkowania, 40 butli 15 L z możliwością napełniania powietrzem, Nitroxem i Trimixem.

Kursy

W ciepłych i przejrzystych chorwackich wodach możecie komfortowo dokończyć swój pierwszy kurs nurkowania, czyli OWD. Nurkom rekreacyjnym proponujemy też szeroki wybór specjalizacji – możecie tu np. zrobić nurkowania głębokie czy wrakowe. Dla nurków bardziej zaawansowanych także mamy propozycję – szkolenie Decompression Diving lub Normoxic Trimix.

Specjalizacja nurkowania dekompresyjnego to szkolenie niezbędne do samodzielnego planowania i prowadzenia nurkowań dekompresyjnych z wykorzystaniem tradycyjnego sprzętu rekreacyjnego. Realizując kurs zabierzemy Cię na maksymalną głębokość 40 metrów z maksymalnym łącznym czasem dekompresji wynoszącym 15 minut. Jest to specjalizacja dla wszystkich, którzy chcieliby swoje nurkowanie zaplanować bezpiecznie, zabrać dodatkową butle z gazem dekompresyjnym, przedłużyć swój pobyt na głębokości. 

Podczas szkolenia Normoxic Trimix dowiecie się, jak nurkować bezpiecznie do głębokości 60 metrów z dwoma gazami dekompresyjnymi. Na szkolenie zapraszamy osoby, które czują się pod wodą swobodnie i posiadają odpowiedni sprzęt, nabyte wcześniej uprawnienia oraz doświadczenie w nurkowaniu głębokim. Kursy rozpoczynamy zajęciami przygotowawczymi w Polsce.

Pobyt

Nasze wakacje możemy spędzić w hotelu lub apartamentach, do wyboru są pokoje o różnej wielkości i standardzie. Zadzwońcie do nas po szczegóły – razem wybierzemy najlepszą opcję.

Dojazd we własnym zakresie. Pamiętajcie, że VIS jest wyspą – dostaniecie się tu promem, wypływającym dwa razy dziennie ze Splitu. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc, bądźcie na przeprawie odpowiednio wcześniej! Podróż trwa 140 minut.

Koszty wyjazdu

Nurkowanie 30€ , wyjazd na dalsze wraki dopłata 20€ nurkowanie nocne 35€

Galeria