Filipińska Hydro-przygoda

Filipińska Hydro-przygoda

 • Od: 21 listopada 2022
 • Do: 06 grudnia 2022
 • Długość: 15dni
 • Lokalizacja: Mindoro
 • 9800 zł
Rezerwacja niedostępna

Szczegóły

Filipiny to kraj położony na ponad 7 tysiącach wysp, prawdziwy raj dla miłośników nurkowania. Średnia roczna temperatura powietrza oscyluje w granicach 27 stopni Celsjusza, natomiast wody – około 25 stopni Celsjusza. W przejrzystych wodach Filipin żyje około 3 tysiące gatunków ryb, a także niemal 450 gatunków korali.

Lokalizacja

Nurkowania

Istnieją powody dla których turyści z całego świata przebywają tysiące kilometrów by zanurkować właśnie tutaj. W 1980 roku okoliczne wody ze względu na różnorodność gatunków ryb i koralowców zostały objęte ochroną i przekształcone w rezerwat morski. Można tu spotkać około 3 tysięcy gatunków ryb, o 50% więcej, niż w całym Morzu Czerwonym. Jeśli pasjonuje Was fotografia podwodna – na pewno nie zabraknie Wam obiektów do fotografowania, także w trybie makro.

Filipiny zapewniają wielki wybór miejsc nurkowych, możemy tu zrobić nurkowania głębokie, w prądzie, nurkowania na rafach czy wrakach z II wojny światowej.

W czasie naszego pobytu będziemy korzystali z opieki największej szkoły nurkowej w okolicy.
Asia Diving istnieje od 1987 roku, łącząc długoletnie doświadczenie z nowoczesnym wyposażeniem bazy. Centrum posiada dużą, prywatną platformę do której cumują łodzie – ułatwia to wchodzenie i wysiadanie z łodzi. Zapewnione są skrzynki do przechowywania sprzętu nurkowego, prysznice, woda pitna i ręczniki. Do dyspozycji nurków pozostaje pięć łódek, wyposażonych w tlen i apteczki.

Prawie wszystkie miejsca nurkowe dostępne są w odległości do 15 minut rejsu łodzią z bazy. W ciągu dnia organizowane są cztery wypłynięcia, plus na życzenie także nurkowanie nocne.

Pobyt

Nasze wakacje spędzimy w resorcie El Galleon Beach w w Puerto Galera, na północno-wschodnim krańcu wyspy Mindoro. Puerto Gallera było niegdyś wioską rybacką, po przekształceniu okolicznych wód w rezerwat stało się miejscem przyciągającym nurków z całego świata. To także idealne miejsce na romantyczny urlop – nie bez powodu jest często wybierane przez pary spędzające tu miesiąc miodowy.

W ciągu kilku minut spacerem wzdłuż plaży możemy dotrzeć do miasta Sabang – znajdziemy tu niezliczone bary i restauracje, nie zabraknie też atrakcji życia nocnego.

Resort proponuje zakwaterowanie w pokojach z widokiem na morze, lub na stronę basenową ośrodka. Wszystkie pokoje wyposażone są w duże łoże małżeńskie, mini barek, wentylator, we wszystkich jest także łazienka z gorącą wodą. Po nurkowaniu możemy zrelaksować się w SPA korzystając z aromaterapii czy masażu.

Tuż nad brzegiem morza znajduje się restauracja w której możemy jednocześnie cieszyć się posiłkiem i wspaniałym widokiem na morze. Menu jest bardzo urozmaicone, znajdziemy tu domowej roboty makarony, pieczone małże, kalmary, steki, duży wybór ryb, ale także specjalności kuchni europejskiej serwowane przez francuskiego szefa kuchni.

Koszty wyjazdu

Pobyt: 2119 € (około 9800 zł)

W powyższej cenie są standardowe, dwuosobowe pokoje z widokiem na basen. Za dopłatą możemy także zarezerwować dla Was pokoje rodzinne, pojedyncze lub z widokiem na morze.

Zawarte w cenie

 • 12 noclegów w pokoju 2-osobowym
 • pełne wyżywienie (FB), 7 dni plus 5 dni śniadania
 • 35 nurkowań ( 7 dni wraz z nurkowaniem nocnym)

Nie zawarte w cenie

 • bilet lotniczy - około 4000
 • transfer z lotniska do hotelu, 150€ przy podróżujących 4 osobach min.
 • ubezpieczenie: około 150 - 250 zł, w zależności od wybranego wariantu.
 • wypożyczenie sprzętu nurkowego
 • wycieczki i inne atrakcje poza nurkowaniem

Galeria