Chorwacja - wyspa VIS

Chorwacja - wyspa VIS

  • Od: 24 września 2022
  • Do: 01 października 2022
  • Długość: 7dni
  • Lokalizacja: Vis, Chorwacja
  • 2400 zł
Rezerwacja niedostępna

Szczegóły

Ze wszystkich chorwackich wysp VIS jest najbardziej wysunięty w morze, od włoskiego wybrzeża dzieli ją zaledwie 60 mil morskich.

Komiza, gdzie mieści się nasza baza to z pewnością jedno z najbardziej romantycznych i klimatycznych miejsc w Chorwacji. Znajdziemy tu wszystko co kojarzy nam się z Dalmacją – żeglarzy, łodzie, statki, ryby słonowodne, olej z oliwek i cebule, beczki, narzędzia i tradycyjne domy z kamienia, wąskie uliczki, kościoły, kaplice i forty, homary i krewetki. Tutaj całymi dniami możemy rozkoszować się morzem zasiadając w cieniu, słuchając muzyki fal, z darami morza na półmisku. Ktokolwiek przyjeżdża do Komizy, wraca po raz kolejny i kolejny.

Dojazd Dojazd we własnym zakresie. Pamiętajcie, że VIS jest wyspą – dostaniecie się tu promem, wypływającym dwa razy dziennie ze Splitu. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc, bądźcie na przeprawie odpowiednio wcześniej! Podróż trwa 140 minut.

Nurkowania

Okolice wyspy oferują miejsca interesujące dla nurków o różnym doświadczeniu i umiejętnościach. Można tu zobaczyć 10 wraków leżących na głębokości od 10 m do 80 m, dużo przepięknych jaskiń, raf bogatych w faunę i florę (czerwone korale, żółte i czerwone gorgonie).

Nurkujemy z Centrum Nurkowym Manta. Centrum posiada 3 łodzie o całkowitej ilości miejsc 30. Jest wyposażone w sprężarkę Bauer o wydajności 320 L/min, 15 pełnych zestawów do nurkowania, 40 butli 15 L z możliwością napełniania powietrzem, Nitroxem i Trimixem.

Kursy

Nurkom rekreacyjnym proponujemy dokończenie kursu OWD, oraz szeroki wybór specjalizacji – możecie tu np. zrobić nurkowania głębokie czy wrakowe. Okoliczne wody, z głębiej położonymi wrakami, to też idealne miejsce na nurkowania w ramach kursów technicznych.

Pobyt

Podczas pobytu gościmy w hotelu Bisevo, położonym 10 metrów od adriatyckiej plaży, tuż obok bazy z którą nurkujemy.

Koszty wyjazdu

Nurkowie rekreacyjni 585 Euro – w tym: pakiet 7 noclegów (pokoje 2-osobowe, śniadania, obiadokolacje), 10 nurkowań (opieka instruktora, transport na miejsce nurkowe, pełna butla 15L i pas balastowy), opłata klimatyczna „tiramisu party” – regionalna kolacja nad morzem.

Nurkowie techniczni 285 Euro – pakiet 7 noclegów (pokoje 2-osobowe, śniadania, obiadokolacje), opłata klimatyczna, „tiramisu party” – regionalna kolacja nad morzem. Dodatkowo płatne gazy oraz nurkowania: (30/50 Euro za nurkowanie)

Dodatkowo płatne

  • ubezpieczenie kosztów leczenia, obejmujące wypadki nurkowe (składka zależna od wybranego wariantu, według potrzeb i życzeń) – od 100 do 200 zł
  • gazy w nurkowaniach technicznych

Przy dokonywaniu rezerwacji prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 200 Euro. Ceny mogą nieznacznie się zmieniać w związku z aktualną sytuacją - będziemy Was na bieżąco informować.

Galeria