Indonezja, Moluki Północne.

Indonezja, Moluki Północne.

  • Od: 21 listopada 2023
  • Do: 09 grudnia 2023
  • Długość: 18dni
  • Lokalizacja: Indonezja
  • 15000 zł
Rezerwacja niedostępna

Szczegóły

Kolejny raz późną jesienią zapraszamy Was na nurkowania w odległe rojony świata. Przed Wami prawdziwe wakacje - oderwanie się od codzienności i wspaniałe nurkowania.

Ponad dwa tygodnie spędzimy nurkując w różnych zakątkach Indonezji, na Sulawesi i Molukach Północnych.

Pierwszy tydzień naszego wypoczynku to pobyt i nurkowania na wyspie Morotai. To najbardziej wysunięta na północ wyspa archipelagu Moluków, nazywanych też Wyspami Korzennymi. To tu od wieków podróżnicy wyprawiali się po cynamon, gałkę muszkatołową, goździki czy kurkumę. Wnętrze wysp pokrywają lasy a brzegi – rajskie, piaszczyste plaże. Prawdziwe skarby jednak będziemy odkrywać pod powierzchnią wody. Morotai leży poza utartymi Indonezyjskimi szlakami, więc sporo tu jeszcze miejsc do odkrycia. Ogromną zaletą miejsc nurkowych jest ich zróżnicowanie. Podczas nurkowań będziemy podziwiali bogaty świat koralowców i niewielkich, kolorowych rybek. Zobaczymy manty, rekiny czarnopłetwe, szare i białe rekiny rafowe, barakudy. Ciekawostką są pozostałości z okresu II wojny światowej. Swoją bazę na wyspie miały wówczas wojska amerykańskie. Po zakończeniu wojny spora część pozostawionych samochodów, czołgów i innego sprzętu znalazła się pod wodą, a teraz uprzyjemni nam nurkowania.

Nasz pobyt spędzimy w ośrodku Metita, na południowym krańcu wyspy. Ośrodek jest nowy, drewniane bungalowy przestronne i pięknie wkomponowane w rajskie otoczenie. Piaszczyste plaże i piękna rafa koralowa stwarzają idealne miejsce do wypoczynku i snoreklingu. W zależności od chęci grupy możemy zdecydować się na pakiet 10 lub 20 nurkowań. Ostatni dzień pobytu spędzimy zwiedzając wyspę.

Po tygodniu na rajskiej wyspie wracamy w okolice Manado.

Pozostałą część naszych wakacji podzielimy pomiędzy dwie wyspy – Bangka i Lembeh. Na każdej z nich spędzimy 4 dni a pomiędzy pobytami proponujemy Wam wycieczkę i zwiedzanie okolicy. Lembeh to mekka fotografii makro. Wyzwaniem będzie wypatrzenie na ciemnym, wulkanicznym piasku jak największej ilości świetnie kamuflujących się organizmów. Okolice Bangka to zróżnicowana, bogata rafa z podwodnymi szczytami, ścianami, jaskiniami a także piaszczyste zatoki z dużą ilością podwodnego życia.

Lokalizacja

Koszty wyjazdu

  • przelot: około 6-7 tysięcy zł
  • pobyt na wyspie Morato – 1400 USD (7 noclegów, pełne wyżywienie)
  • nurkowania na Morato – 244 USD (pakiet 10 nurkowań) lub 520 USD (pakiet 20 nurkowań)
  • wycieczka po wyspie
  • wyspy Lembeh i Bangka – około 1750 Euro (kwota zależna od standardu zakwaterowania). W tym – 8 noclegów, pełne wyżywienie, 12 nurkowań, transfery, wycieczka.

Plan wyjazdu

TerminLokalizacjaPlan
21.11.2023wylot z Warszawy do Manado
23-24.11.2023nocleg w Manado
24.11 – 01.12.2023pobyt na wyspie Morotai, w ośrodku Metita (7 dni)
01.12.2023przelot do Manado
02 - 09.12.20234 noclegi na wyspie Bangka, 4 noclegi na wyspie Lembeh
09.12.2023 wylot do Polski

Galeria