Chorwacja – wyspa VIS

Chorwacja – wyspa VIS

 • Od: 23 września 2023
 • Do: 30 września 2023
 • Długość: 7dni
 • Lokalizacja: Chorwacja, Vis
 • 1500 zł
Rezerwacja niedostępna

Szczegóły

Ze wszystkich chorwackich wysp VIS jest najbardziej wysunięty w morze, od włoskiego wybrzeża dzieli ją zaledwie 60 mil morskich.

Komiza, gdzie mieści się nasza baza to z pewnością jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w Chorwacji. Znajdziemy tu wszystko co kojarzy nam się z Dalmacją, więc nic dziwnego że ktokolwiek raz przyjeżdża do Komizy, wraca tu po raz kolejny i kolejny.

Nurkowania

Okolice wyspy oferują miejsca interesujące dla nurków o różnym doświadczeniu i umiejętnościach. Można tu zobaczyć 10 wraków leżących na głębokości od 10 m do 80 m, dużo przepięknych jaskiń, raf bogatych w faunę i florę (czerwone korale, żółte i czerwone gorgonie). Atrakcją nurkową jest też znajdujące się przy wejściu do portu stanowisko archeologiczne z pozostałościami antycznej ceramiki.

Nurkujemy z Centrum Nurkowym Manta. Centrum posiada 3 łodzie o całkowitej ilości miejsc 30. Jest wyposażone w sprężarkę Bauer o wydajności 320 L/min, 15 pełnych zestawów do nurkowania, 40 butli 15 L z możliwością napełniania powietrzem, Nitroxem i Trimixem.

Kursy

W ciepłych i przejrzystych chorwackich wodach możecie komfortowo dokończyć swój pierwszy kurs nurkowania, czyli OWD.

Nurkom rekreacyjnym proponujemy też szeroki wybór specjalizacji – możecie tu np. zrobić nurkowania głębokie czy wrakowe. Na każdą specjalizację robioną na wyjeździe dajemy Wam 20% zniżki!

Dla nurków bardziej zaawansowanych także mamy propozycję – szkolenie Technical Extended Range

Podczas szkolenia Normoxic Trimix dowiecie się, jak nurkować bezpiecznie do głębokości 60 metrów z dwoma gazami dekompresyjnymi. Na szkolenie zapraszamy osoby, które czują się pod wodą swobodnie i posiadają odpowiedni sprzęt, nabyte wcześniej uprawnienia oraz doświadczenie w nurkowaniu głębokim.

Kurs rozpoczynamy zajęciami przygotowawczymi w Polsce, ale można równie całość rozpocząć w Chorwacji

Pobyt

Podczas naszego pobytu gościmy tradycyjnie w hotelu Bisevo, położonym 10 metrów od adriatyckiej plaży, tuż obok bazy Manta, z którą nurkujemy.

Koszty wyjazdu

Koszt pobytu w hotelu to 320 Euro (w tym 7 noclegów, śniadania, obiadokolacje) Koszt pakietu nurkowego (10 nurków) to ok. 350 Euro. Pojedyncze nurkowania: 40€ rekreacyjne, techniczne 60€. Dalsze wypłynięcia 15€.

Dojazd we własnym zakresie. Pamiętajcie, że VIS jest wyspą – dostaniecie się tu promem, wypływającym dwa razy dziennie ze Splitu. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc, bądźcie na przeprawie odpowiednio wcześniej! Podróż trwa 140 minut.

Zawarte w cenie

 • Koszt pobytu w hotelu wraz z wyżywieniem HB

  Nie zawarte w cenie

  • nurkowania z łodzi ( np. pakiet 10 nurkowań 350€)
  • dojazd
  • Ubezpieczenie
  • wypożyczenie sprzętu ( za wyjątkiem butli i balastu w cenie)
  • dodatkowych nurkowań, gazów poza powietrzem w cenie

  Galeria