Norwegia - Narvik i Lofoty

Norwegia - Narvik i Lofoty

 • Od: 08 czerwca 2024
 • Do: 22 czerwca 2024
 • Długość: 14dni
 • Lokalizacja: Lofoty
 • 8500 zł
Rezerwacja niedostępna

Szczegóły

Narwik to jedno z najlepszych nurkowisk wrakowych na świecie. Duża ilość wraków oraz ich dobra kondycja gwarantuje niezapomniane wrażenia dla odwiedzających je nurków. Bedziemy mieli trzy dni nurkowe na ich poznanie. Nurkowanie będa prowadzone z łodzi bądź z brzegu, o wszystkim zdecydują warunki pogodowe. W planach między innymi: Georg Tiele, Hermann Kune, Noifields, Belgica, Junkers (jezioro).

Lofoty to "Perełka Skandynawii". Raj dla turystów pragnących aktywnie spędzić urlop. Miejsce, gdzie słońce latem nigdy nie zachodzi, zorza polarna zimą nigdy się nie nudzi, krajobraz nieustannie się zmienia, a ludzie ciągle się uśmiechają. Ten norweski archipelag wysp przez National Geographic został uznany za trzeci najpiękniejszy na świecie. Dzięki niezwykłemu położeniu geograficznemu około 300 km za kołem podbiegunowym oraz obecności ciepłego prądu morskiego Golfsztromu wyspy te są unikalnym i znakomitym miejscem do nurkowania. Lofoty słyną ze stromych zboczy gór wyrastających prosto z morza, lazurowej wody, białych piaszczystych plaż oraz bogatej fauny i flory. Mówi się, że kto raz odwiedził to magiczne miejsce jeszcze tu wróci, bo nie łatwo jest się uwolnić od wspomnień spektakularnych widoków morza, fiordόw i gόr jednocześnie. Sama podróż przez półwysep skandynawski w czasie polarnego dnia jest niezapomnianą przygodą. W drodze na Lofoty chcemy odwiedzić i zanurkować w słynnej jaskini Plura.

Inne atrakcje: Muzeum Wikingów w Borg. Artystyczna manufaktura szkła i ceramiki w Vikten Hennigsvear – perełka Lofotów Wędrówka z Nusfjord do Nesland, zwiedzanie Nesland Wędrówka na Nonstinden Norweskie Muzeum Wioski Rybackiej w Å

W razie pytań dzwońcie do Pawła 602619807

Lokalizacja

Nurkowania

Nurkowanie w fiordach – ieą tej niezapomnianej przygody jest arktyczny klimat, krystalicznie czyste wody Morza Norweskiego i dziewicza przyroda tego przepięknego zakątka świata. Zanurzając się w podwodnym świecie macie możliwość poznania i obcowania z dostępnymi tylko tutaj okazami ryb, czy innymi morskimi stworzeniami.

Nurkowanie przy skalnych ścianach – nie tylko na otwartym morzu, ale i w fiordach znajdują się ściany polodowcowych gór, które pod wodą osiągają niezbadane głębokości. Są w nich tajemnicze kaniony i zakamarki, które pobudzają naszą wyobraźnię. Nurkowanie przy takich ścianach zawsze jest fascynujące i długo zapada w pamięć. Wielką atrakcją morza arktycznego sa lasy brunatnic tworzących gęsty labirynt.

Lofoty słyną z wielu podwodnych atrakcji w postaci zatopionych wraków, które uchodzą za najciekawsze w całej Norwegii m.inn MS Hadsel, Gudrun, Hamburg i inne leżące na głębokości od 25-46 m. Zimne arktyczne wody spowodowały, że zachowały się przez te lata w całkiem dobrym stanie. Ze względu na temperaturę wody 5-9 st wymagany jest suchy skafander.

Norwegia jest jedynym krajem, w którym można polować z kuszą pod wodą w pełnym ekwipunku a także łowić ryby w morzu bez zezwoleń, co pozwoli urozmaicić nasz wyjazdowy jadłospis.

Pobyt

Apatament /Studio Rosy To wygodna willa położona pod Narvikiem,wyposażona we wszystko co niezbędne. Kuchnia, łazienka , pralki i suszarki do odzieży. Dodatkowa atrakcją jest sauna.

VillaBallstad Balstad - 8 noclegów To przestronna, typowo skandynawska ‘hytta’ dla 11 osób.Położona jest na wzniesieniu z którego podziwiać można malownicze otoczenie, a w okresie letnim także świecące o północy słońce, które przy dobrej pogodzie nie zachodzi nawet na chwilę.

Zawarte w cenie

 • zakwaterowanie - 10 noclegów
 • 9 dni nurkowań z brzegu i z łodzi
 • ładowanie butli powietrzem
 • opieka polskiego insturkora

Nie zawarte w cenie

 • kosztów dojazdu
 • kosztów wyżywienia
 • biletów promowych

Galeria