Nurkujemy na Gozo

Nurkujemy na Gozo

 • Od: 19 czerwca 2024
 • Do: 26 czerwca 2024
 • Długość: 7dni
 • Lokalizacja: Gozo
Zarezerwuj

Szczegóły

Gozo, wyspa trzykrotnie mniejsza od Malty, jest od niej oddalona zadwie o kilka kilometrów, około 25 minut rejsu promem. Malowniczy krajobraz wyspy to surowe wybrzeże, pozostałości dawnych fortyfikacji, niewielkie wioski z barokowymi kościołami i ekologiczne gospodarstwa. Z porównaniu z Maltą Gozo jest spokojniejsze, żyjące bliżej natury, po prostu sielskie. Gozo jest jednym z najciekawszych nurkowo miejsc w Europie – pod wodą znajdziemy świat pełen pamiątek wojennych wydarzeń, katastrof morskich i lotniczych, a także kolorowych morskich stworzeń.

Jeśli będziecie chcieli odetchnąć od nurkowania i wybrać się na spacer też nie będziecie rozczarowani. Okolica zapewnia mnóstwo widokowych miejsc – od małych pagórków, po strome nadmorskie klify, znajdziecie tu także kilkadziesiąt zabytków z różnych epok.

Nurkowania

Nurkujemy z Family Diving Gozo – baza jest w pełni wyposażona, dysponująca wszystkimi wymaganymi koncesjami i praktycznie nowym sprzętem.

Gozo oferuje wiele możliwości zarówno dla zaawansowanych jak i dla początkujących nurków. Kilka przykładów miejsc nurkowych:

Gozo – BlueHole Mała wersja tego z Dahab, wyjście „w morze” pod sklepieniem 15-17 m. Sama „dziura” ma średnicę ok. 30 m i pozwala bezpiecznie wejść do wody bez falowania. Głębokości z tego miejsca dostępne w zależności od zaawansowania 17-50 m. Nurkowanie z brzegu.

Gozo – Inland Sea Przepłynięcie malutkiej, płytkiej, osłoniętej zatoczki odsłania wielka grotę (dł. ok 80 m), pod którą można przepłynąć na drugą stronę wielkiej góry(ok. 100 m wys.), odgradzającej zatoczkę od morza. Przestrzeń miedzy lustrem wody, a sklepieniem groty pozwala na swobodne przepływanie małych łodzi motorowych z wycieczkami, w związku z czym należy zachować szczególną ostrożność i płynąć na odpowiedniej głębokości przy ścianie. Głębokości po stronie „otwartego” morza pozwalają penetrację w dużych zakresach, a różnego rodzaju szczeliny, małe groty itp, dostarczą dodatkowych wrażeń.

Gozo – Wrak Cominoland Mały, sympatyczny wrak leżący na 40 m, dł. 30 m, szer. 8m. Jak większość wraków na Malcie i Gozo, przygotowany dla nurków, bez sieci i innych niebezpieczeństw. Blisko brzegu, w związku z czym najczęściej takie wejście do wody.

Gozo – Wrak MV Karvela Dł.50 m, szer. 8.5 m. Dno na 42 m. Tu również zazwyczaj nurkowanie z brzegu.

Gozo – Wrak Xlendi Ferry 80 m długości prom, odwrócony do góry dnem. Na 34 m po obydwu stronach na gł. 34 m ogromne śruby. Dno 40 m.

Gozo - Billinghurst Cave Duża jaskinia.ardzo duża i wpada do nie niej bardzo mało naturalnego światła. Ściany jaskinii pokryte są dużą ilością koralowców. Podczas nurkowanie można zobaczyć dużą ilość krewetek. Głębokości 17-35 m. Nurkowanie z brzegu.

Gozo – Cathedral Cave Jaskinia dla bardziej doświadczonych nurków. Wejście na 5 m, dalej znajdują się skaliste zbocza, które kończą się kopułą o wysokości 15 metrów. Po wpłynięciu do jaskini można się wynurzyć wewnątrz niej, aby zaczerpnąć powietrza i podziwiać jej ukształtowanie. Widok otworu prowadzącego do kopuły z pewnością może zapaść na bardzo długo w pamięć. Głębokości 20-40 m. Nurkowanie z brzegu.

Gozo – Coral Cave Spora jaskinia, o szer. ok 30 m. Zaczyna się na 17 m. Ściany porośnięte dużą ilością korali, gąbek itp. Dużo rzadkich zwierzą jak np. koniki morskie. Głebokość 20-40. Nurkowanie z brzegu.

Malta – Wrak Rozi Nieduży holownik, gł. 34 m. Blisko brzegu i portu promów Malta-Gozo. Zamieszkały przez duże ilości ryb, zatopiony specjalnie dla nurków w 1992r.

Kursy

Zachęcamy do zrobienia w przejrzystych i ciepłych wodach kursów i specjalizacji, wody wokół Gozo to świetne miejsce na kursy nurkowania głębokiego lub wrakowego! Pamiętajcie, że na kursy robione na wyjazdach oferujemy Wam 20% rabatu!

Pobyt

Zatrzymamy się w apartamentach z łazienkami i możliwością przygotowania sobie posiłków. W pakiecie proponujemy Wam komfortowe apartamenty 2-osobowe, ale jeśli chcecie wybrać się większą grupą lub rodziną, dajcie znać, sprawdzimy możliwości i przeliczymy cenę noclegu na inną ilość osób w apartamencie.

Koszty wyjazdu

**Pobyt: ** Proponujemy pakiet w cenie 490 Euro od osoby, zawierający:

 • 7 noclegów w apartamencie 2-osobowym.
 • pakiet 10 nurkowań
 • transfer z lotniska

Cena nie zawiera wypożyczenia sprzętu nurkowego! W zależności od zakupionego biletu lotniczego korzystne może okazać się wypozyczenie sprzętu na miejscu. Koszt wypożyczenia zestawu na 5 dni nurkowych to 120 Euro.

Jeśli lecicie rodzinnie, potrzebujecie większy apartament, ktoś nie nurkuje – odezwijcie się, a zrobimy inną kalkulację pobytu.

Sam pakiet nurkowy to koszt - 270 Euro, transfer z lotniska – 25 Euro.

Przelot: Lecimy z Krakowa (lub Katowic) tzw „tanimi liniami”. Ponieważ to nieregularne linie – ceny biletu są zmienne, sprawdzamy je w momencie rezerwacji.

Zawarte w cenie

 • 7 noclegów w apartamentach
 • pakiet 10 nurkowań
 • transfer lotnisko - Gozo - lotnisko

Nie zawarte w cenie

 • przelot
 • wypożyczenie sprzętu nurkowego
 • ubezpieczenie

Galeria