Chorwacja - wyspa VIS

Chorwacja - wyspa VIS

  • Od: 20 września 2024
  • Do: 27 września 2024
  • Długość: 7dni
  • Lokalizacja: Vis, Chorwacja
Zarezerwuj

Szczegóły

Ze wszystkich chorwackich wysp VIS jest najbardziej wysunięty w morze, od włoskiego wybrzeża dzieli ją zaledwie 60 mil morskich.

Komiza, gdzie mieści się nasza baza to z pewnością jedno z najbardziej romantycznych i klimatycznych miejsc w Chorwacji. Znajdziemy tu wszystko co kojarzy nam się z Dalmacją – żeglarzy, łodzie, statki, ryby słonowodne, olej z oliwek i cebule, beczki, narzędzia i tradycyjne domy z kamienia, wąskie uliczki, kościoły, kaplice i forty, homary i krewetki. Tutaj całymi dniami możemy rozkoszować się morzem zasiadając w cieniu, słuchając muzyki fal, z darami morza na półmisku. Ktokolwiek przyjeżdża do Komizy, wraca po raz kolejny i kolejny.

Dojazd Dojazd we własnym zakresie. Pamiętajcie, że VIS jest wyspą – dostaniecie się tu promem, wypływającym dwa razy dziennie ze Splitu. Nie ma możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsc, bądźcie na przeprawie odpowiednio wcześniej! Podróż trwa 140 minut.

Lokalizacja

Nurkowania

Okolice wyspy oferują miejsca interesujące dla nurków o różnym doświadczeniu i umiejętnościach. Można tu zobaczyć 10 wraków leżących na głębokości od 10 m do 80 m, dużo przepięknych jaskiń, raf bogatych w faunę i florę (czerwone korale, żółte i czerwone gorgonie).

Nurkujemy z Centrum Nurkowym Manta. Centrum posiada 3 łodzie o całkowitej ilości miejsc 30. Jest wyposażone w sprężarkę Bauer o wydajności 320 L/min, 15 pełnych zestawów do nurkowania, 40 butli 15 L z możliwością napełniania powietrzem, Nitroxem i Trimixem.

Kursy

Nurkom rekreacyjnym proponujemy dokończenie kursu OWD, oraz szeroki wybór specjalizacji – możecie tu np. zrobić nurkowania głębokie czy wrakowe. Okoliczne wody, z głębiej położonymi wrakami, to też idealne miejsce na nurkowania w ramach kursów technicznyCiepłe i przejrzyste chorwackie wody tworzą dobre warunki dla początkujących nurków. Możecie tu komfortowo dokończyć swój pierwszy kurs nurkowania, czyli OWD. Zajęcia basenowe najlepiej zrobić jeszcze w Polsce, przed wyjazdem, więc zapiszcie się na kurs odpowiednio wcześniej :)

Nurkom rekreacyjnym proponujemy szeroki wybór specjalizacji – możecie tu np. zrobić nurkowania głębokie czy wrakowe. Pamiętajcie, że na kursy robione na wyjazdach macie 20% zniżki! .

Pobyt

Noclegi na czas naszego pobytu możemy rezerwować w hotelu lub apartamentach, o różnej wielkości i standardzie. Zadzwońcie do nas po szczegóły – razem wybierzemy najlepszą opcję.

Koszty wyjazdu

KOSZTY WYJAZDU

  • pobyt – ceny podamy w późniejszym terminie
  • pakiet 10 nurkowań technicznych – 450 €, pojedyncze nurkowania – 60 €,
  • pakiet 10 nurkowań rekreacyjnych – 350 €, pojedyncze nurkowania – 40 €,
  • dodatkowo płatne nurkowania na bardziej odległych miejscach (Bisevo, Rukavac – 20 €, Maris - 80 €)
  • ubezpieczenie kosztów leczenia, obejmujące wypadki nurkowe. Składka zależna od wybranego wariantu, według potrzeb i życzeń).
  • gazy w nurkowaniach technicznych

Galeria